2021 рік

 

Лютий

9 лютого 2021 року у світі відзначається Всесвітній День безпечного Інтернету.

  Цей день запровадили  для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю. 

Ця міжнародна календарна подія виникла за сприяння організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне та  позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.

 

День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаною мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.

 

Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі відіграємо у створенні кращої і більш безпечної онлайн-спільноти. Вона служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого інтернету.

 

Радимо познайомитися з посібником

Кочарян А.Б., Гущина Н.І.

Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі //https://core.ac.uk/download/pdf/19667245.pdf 

 

 

 

 

 

14 лютого у світі відзначають Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day). Це добровільна ініціатива, яка була започаткована у 2012 році американкою та засновницею відомого сайту дитячої книги Delightful Childrens Books, Еммі Бродмур. Вона спрямована на підвищення інтересу та доступу до книг і бібліотек.

Мета Міжнародного дня дарування книг – надихнути людей по всьому світу подарувати 14 лютого книгу бібліотеці, друзям або членам родини.  У цей день люди дарують книги дітям та надихають на це інших: дарують знайомим і рідним; залишають книги в приміщеннях, де є велика кількість дітей, але мало книг; жертвують свої книги бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням; розповідають про це на своїх сайтах, в блогах, соціальних мережах з хештеґом #bookgivingday.

 

Бібліотеки, письменники, видавці, книжкові магазини, громадські організації також долучаються до святкування Міжнародного дня дарування книг. У цей день, зазвичай, прийнято надавати знижки в книгарнях, організовувати волонтерські кампанії зі збирання книжок, жертвувати твори друку бібліотекам і благодійним організаціям, що займаються розвитком грамотності.

 

 

 

 

 

 

 

15 лютого  в Україні  вшановують учасників бойових дій на території інших держав.

Цей день  встановлено згідно з Указом Президента від 11 лютого 2004 року.

Ця дата вибрана не випадково: 15 лютого 1989 року завершилась радянська військова інтервенція в Афганістані. Через горнило тієї війни пройшли 160 тисяч українців, 12 тисяч з них отримали поранення, контузії, були скалічені, а 3360 – не повернулися до своїх домівок.

Окрім афганської, за часів СРСР, українські військові брали участь і в інших локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Вони виконували «інтернаціональний» обов’язок у Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, Сирії, Анголі, Мозамбіку на острові Куба та в інших «гарячих» точках.

Після здобуття Україною незалежності наші військові фахівці стали учасниками багатьох миротворчих місій. За даними Міністерства оборони України, з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тис. військовослужбовців.

Від самого початку війни на сході України тисячі ветеранів, насамперед «афганців», виступили на захист рідної землі. Нині вони проходять службу у складі Збройних сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, СБУ та інших силових підрозділах.

Пропоную використати на виховній годині книги із фонду бібліотеки ліцею:

Стовба А.И. Мама, я вернусь…: Стихи /Автор вступ.ст. А.М.Дмитренко. – К.: Радянська школа, 1987. – 104 с.

Олександр Стовба народився і жив у м.Дніпрі.

«Мама, я вернусь…» - збірка вибраних поезій молодого лейтенанта, який загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок під час бойових дій в Афганістані. Посмертно нагороджений державними нагородами та зарахований до Спілки письменників Радянського Союзу. У книзі використані фрагменти фотокопій сторінок із записних книжок поета.

 

Книга  Ігоря Моісеєнка, нашого земляка, учасника афганської війни «Сектор обстрілу – «Аїсти». Видана кременчуцьким видавництвом «Піраміда» у 2009 році.

Це перший за роки незалежності України художньо-літературний твір великої форми про війну в Афганістані, виконаний українською мовою.

 

Сектор обстрілу – це вимір, де війна лютує з особливою жорстокістю. Це ешафот, на якому четвертували душі вісімнадцятирічних, можливо, майбутніх Мікеланджело чи Бетховенів. Роман розтинає серце читача. Його сторінки стікають гіркотою палаючого металу і обпікають розпачем згарища. Цей твір сучасної військової прози, покликаний привернути увагу людства до його найболючішого виклику: «Суспільство, кращі сини якого полягають жертвами Молоху – ідолу війни, приречене опинитися на тому ж вівтарі». Ігор Моісєєнко строкову службу проходив в Афганістані (Джеллалабад), у батальйоні загиблого Поета-героя «Аіста» (О.І. Стовби). Критики, відзначаючи стилістичну подібність віршів «Аіста» та Ігоря Моісєєнка, вбачають у тому ознаки наслідування Ігорем літературного Дару і Хреста вбитого війною талановитого Поета. Результатом такого духовного зв’язку двох літераторів став цей надзвичайно захопливий і вражаючий своїм трагізмом роман. У цій книзі вміщено вірші зі збірки «Эхо Гиндукуша» (значна частина – в перекладі українською), окремі статті автора та відкрите звернення «Шлях із Армагеддону». За роман «Сектор обстрілу – «Аісти» Ігореві Моісєєнку присуджено літературно-мистецьку премію №1 імені Богдана Хмельницького за 2010 рік Міністерства оборони України – за краще висвітлення військової тематики у творах літератури й мистецтва. Джерело: https://nashformat.ua/products/sektor-obstrilu-aisty-800735

19 лютого 1992 року, Верховна Рада України затвердила тризуб як Малий герб України, визначаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті — національний символ українців часів визвольних змагань XX століття.

 

20 лютогоДень Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.

21 лютого Міжнародний день рідної мови

25 лютого відзначається 150 річниця із дня народження Лесі Українки

пропоную переглянути віртуальну книжкову виставку "Обернусь легендою..."